A dualizmus kora (1867–1918)

Középiskolai történelmi tanulmányi verseny
a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történettudományi Intézete és
a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium ("Babits") szervezésében

III. FORDULÓ

2018. március 23-24-én lezajlott a Kreatív Történelem Verseny 2017/2018-as döntője a Pécsi Tudományegyetemen.

Az immár hagyományos, az első két forduló pályamunkáiból rendezett kiállítást idén a PTE BTK amatőr színjátszói, a Történettudományi Intézet tanár szakos hallgatóinak ötletei és Dr. Pilkhoffer Mónika zongorajátéka tették igazán egyedivé. A résztvevő csapatok kreatív és színes, táncos, zenés, filmes és dramatikus előadásokat is felvonultató esti bemutatkozásait követően az Improvokál Társulat színházi produkciója segített a ráhangolódásban, a döntő előtti stressz oldásában.

A döntő, a dualizmus kori művelődés, gazdaság, társadalom és a nemzetiségi kérdés köré szerveződő feladatai hamarosan elérhetők lesznek az Archívumban.

A verseny inspiráló, oldott légkörét szavak helyett érzékeltesse a fotógaléria! (A fotókat Ruprech Judit készítette.)

S bár itt már igazán a részvétel volt a fontos, álljon itt a döntő végeredménye és az összes résztvevő neve. Mindenkinek gratulálunk!

Kreatív különdíj: Civitas Clarissima – Budapest, Leövey Klára Gimnázium

1. helyezett: Civitas Clarissima – Budapest, Leövey Klára Gimnázium

Csapattagok: Németh Eszter, Molnár Tamara Dóra, Szabados Ádám Dániel, Szádoczki Virág
Felkészítő tanár: Bacsó Éva

 

2. helyezett: Szabadelvű dualisták – Budapest, Alternatív Közgazdasági Gimnázium

Csapattagok: Havacs Péter, Somos Emma, Kandó Lőrinc, Sándor Csenge, Gál Róbert
Felkészítő tanár: Nagy Mélykuti Luca

 

3. helyezett: TörténÉszek – Dunaszerdahely, Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium

Csapattagok: Farkas Attila, Polák Dániel, Pavlík Kristóf, Gálffy Emese
Felkészítő tanár: Simon Beáta

 

4. helyezett: Töritörők – Dunaszerdahely, Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium

Csapattagok: Uher Anna, Heringes William, Keszegh Ákos, Markolt Zsóka
Felkészítő tanár: Horváth Péter

 

5. helyezett: Kétszáznégy – Pécs, PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium Babits Mihály Gimnáziuma

Csapattagok: Bachmann Imola, Erdei Ádám, Major Béla, Wentzel Nóra, Deák Darida
Felkészítő tanár: Bosnyákné Szűcs Erzsébet

 

6. helyezett: Agymenők –  Dunaszerdahely, Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium

Csapattagok: Kázmér Réka, Menyhárt Agáta, Neilinger Evelyn, Gelle Sára
Felkészítő tanár: Horváth Péter

 

7. helyezett: Zyntharew – Zenta, Egészségügyi Középiskola

Csapattagok: Erdős Levente, Kovács Anita, Német Eszter, Szarvas Imola
Felkészítő tanár: Szabó Lívia

 

8. helyezett: Fejdíszesek – Bonyhád, Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola

Csapattagok: Kásler Viktor, Mercz Kevin, Himpl Martin, Schwara Anna
Felkészítő tanár: Maár Dániel

 

A zsűri tagjai:

Dr. Nagy Mariann egyetemi tanár
Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történettudományi Új- és Jelenkori Történelem Tanszék

Horváth Krisztina, szakvezető történelemtanár
PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma

Priskinné Rizner Erika szakvezető történelemtanár
PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium Babits Mihály Gimnáziuma

Takáts-Kaposi Laura történelemtanár, igazgató
Pécsi Árpád Fejedelem Gimnázium és Általános Iskola

Turi Katalin történelemtanár, igazgató
PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium

Dr. Csibi Norbert, egyetemi adjunktus
Pécsi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Történettudományi Intézet, Újkori Történeti Tanszék

 

A verseny fő támogatója:
PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM
KUTATÁSHASZNOSÍTÁSI ÉS TECHNOLÓGIA-TRANSZFER OSZTÁLY